Malta Dil Okulları

Malta Dil Okulları

Yurtdışında İngilizce eğitimi hayalleri kuran, plan yapan bireyler arasında Malta oldukça popüler bir tercihtir. Tercih sebepleri olarak belirli kriterleri göstermemiz mümkündür. Öncelikle ülkemize yakın bir coğrafi konumda bulunduğu için İstanbul’dan uçak ile 2 saat uzaklıkta olup yerel saat olarak bir saat geride bulunması yurtdışı seyahat deneyimi bulunmayan veya farklı sebeplerden yurtdışı konusunda çekinceleri olan kişiler için büyük bir avantajdır.Bu coğrafi konuma bağlı olarak gidiş dönüş uçak masrafları da nerdeyse bütün ülkelerden daha uyguna gelip erken rezervasyon ile kış döneminde ortalama 200-300 Euro’ya ,yaz döneminde-250-400 Euro’ya tekabül eder. Bu noktada dil eğitimini erkenden planlayanlar ve uçak bileti hediye promosyonu bulunan okulları seçenler ulaşım maliyetini oldukça düşürmüş olur. Öğrencinin vize başvurusu için dosyasını hazırlamak ve vize onayı sonrası uçak bileti temininde yardımcı olmak da hizmetlerimiz içerisine dahildir.Yeşil pasaport sahibi yurtdışı eğitim düşünen bireylerinn Malta seçtiklerinde ki en büyük avantajı da 90 güne kadar vizeden muaf olmalarıdır. Vize prosedürü olmadığı için kişi kayıt olduktan sonra tek yapılması gereken uçak biletini temin etmek ve okuldan belgeleri beklemektir.

Avrupa ülkesi olduğu için para birimi olarak artık Malta Lirası yerine Euro kullanılır.Ada ülkesi olan Malta yazın sıcak, kışın ılık geçmesi ile Akdeniz iklimine sahiptir.Sonbahar mevsiminde ve İlkbahar’da hafif yağışlar olabiliyorken aşırı soğuk,kar,sis vb. Gibi mevsimsel durumlara Malta’da rastlanmaz. Kışın bile dönem dönem denize girmek mümkündür.Bu yönü itibari ile her mevsimde İngilizler başta olmak üzere dünyanın birçok yerinden turiste ev sahipliği yapan bir ada ülkesidir.Yazın veya baharda hem deniz-kum-güneş tatili yapıp hem de İngilizce bilgisini pekiştirmek ve pratik yapmak isteyen bireyler için kuşkusuz Malta en ideal tercih olacaktır. Dil okullarından birçoğu kendi öğrencilerine plajlara ücretsiz giriş hakkı sunmaktadır veya konaklamalarında havuz imkanı sağlamaktadır.

Resmi dil İngilizcedir ancak günlük hayatta hem İngilizce hem Maltaca konusulur. İngilizce hem halk tarafından bilinir, konuşulur hem de basın yayın organlarında yoğun olarak kullanılır. Mlataca’nın dil öğrenme sürecini kötü anlamda etkileyeceğini düşünen adaylar İngiliz eğitim sisteminin kullanılmasını,İngiliz turistlerin ağırlıkta olduğunu ve birçok dil okulunun Malta’da şubesinin bulunmasını göz önünde bulundurmayı ihmal etmemelidirler.Tüm bu sebeplerden Malta’da dil eğitimi alan adaylar ders dışında günlük hayatta da İngilizce pratiğini rahatlıkça yapabilirler.

Bireylerin yurtdışı eğitim planlarında en çok aklına takılan konulardan biri eğitim sırasında harcanacak olan günlük yaşam giderleridir.Avrupa ülkesi olup yüksek standartları taşımasına rağmen Malta bu konuda diğer Avrupa ülkelerine oranla daha ekonomiktir bu açıdan. Akdeniz’de bir ada ülkesi olmasındna kaynaklı yemek için birçok alternatif bulunmasına nazaran fiyatlar uygundur.Birçok dil okulunun konaklaması yürüme mesafesindedir ve ulaşım bedeli gerektirmez. Ancak sosyal aktiviteler için de ulaşım  olarak otobüs ve bisiklet kullanılmaktadır.Malta’nın sembolü haline gelen tarihi otobüsler için tıpkı bizdeki gibi kart kullanılması gerekli olup daha uyguna gelmektedir.Bu harcamalar göz önünde bulundurulduğunda, haftalık cep harçlığı olarak ortalama 150 Euro rahat bir şekilde yetmektedir.Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil aile yanı konaklama veya yemekli yurt seçeneği bulunan okulları tercih eden bireylerin günlük giderler konusunda daha avantajlı olduğunu hatırlatmak isteriz.

Malta’da Dil Okulları için En Çok Tercih Edilen

  • ST JULIANS
  • SLIEMA
  • PACEVILLE