Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları

Dünyanın ikinci en büyük ülkesi olan, Amerika’ya sınır komşusu olan Kanada da diğer pek çok ülke gibi yurtdışı eğitim planlarınıza dahil edebileceğiniz bir ülkedir. İlk olarak Kanada’yı ayrıcalıklı kılan özelliklere göz atmak isteklerinizi karşılama doğrultusunda en büyük adımdır. Güvenli ülkeler sıralamasında birinci sırada yer alacak kadar güvenli olması , eğitim seviyesi ile doğru orantıda refah düzeyinin yüksek olması, tıpkı Amerika gibi çok uluslu bir yapıya sahip olması, uluslararası öğrencilere belirli bir eğitimi aldıktan sonra çalışma hakkı tanıması, para biriminin CAD olması itibariyle pek çok ülkeye nazaran daha ekonomik olması,üniversite mezuniyeti sonrası yerleşme ve çalışma izni verilme imkanı ve insana verilen değerin her platformda ön planda tutulması bu özelliklerden sadece birkaçıdır.

Başkenti Ottawa olan ülkenin eğitim dili İngilizce ve Fransızca’dır.Birçok eyaletinde şehir hayatı hüküm sürülmesine rağmen doğası ile de ön plana çıkmaktadır.Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok tercih ettiği şehirler Toronto, Vancouver ve Montreal’dir.Toronto Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi olmakla birlikte Vancouver daha kültür,sanat,spor aktivitelerinin yoğunlukta olduğu sakin bir şehirdir. Toronto’yu İstanbul ile özdeşleştirebilirken; Vancouver için İzmir diyebiliriz.Kişinin karakteri, gideceği yerden beklentileri ve bütçesi bu aşamada doğru karar vermek için en büyük etkendir.Bu iki şehrin yanı sıra Kanada’nın ikinci büyük şehri olan Montreal ise daha tarihi bir yapıya sahiptir. İngiliz ve Fransız kültürünün bir arada bulunduğu bu şehirde tarihi kiliseler, müzik ve film festivalleri göze çarpmakla birlikte merkezde şehir hayatının sembolü haline gelen gökdelenleri görmek mümkündür. Montrel iki kültürün , şehir hayatı ve doğal yaşam gibi iki farklı yaşam tarzının bir şehir olarak görülebilir.

Kanada dil okullarının ulaşım imkanlarına  gelecek olursak, iklimi ve yapısı gereği neredeyse tüm ulaşım yer altından metro ile sağlanmaktadır. Öyle ki, bazı metro durakları sizi direk okulların içerisine çıkarabilmektedir veya dış etkenlere kapalı tüneller ile aktarma yapacağınız metro durağına ulaşım sağlanabilmektedir.İklim dolayısıyla yaşam şartlarından endişe duyan bireyler için bu geniş ulaşım ağı büyük kolaylık sağlayacaktır.Kanada’da turistik olarak gezilebilecek birçok mekan buluna bilmekle birlikte sınır komşusu olan Amerika’ya da seyahat gerçekleştirebilirler. Bireyler Kanada vizesine sahip olduğu için doğru amaç ile Amerika’ya da turistik vize başvurusunda bulunabilir ve seyahat edebilir.

Ülke hakkında genel bir bilgiden sonra Kanada’da eğitim düşünen bireyler dil okulu, üniversite,yüksek lisans, MBA ve sertifika başta olmak üzere çeşitli alanlarda eğitim alabilirler.Kanada’da hangi şehirlerde eğitim alabileceklerinin, hangi kurumlarda eğitim alabileceklerinin detaylarını aşağıda iletiyoruz:

Kanada’da Dil Okulları için En Çok Tercih Edilen Şehirler

  • Toronto
  • Vancouver
  • Montreal
  • Halifax
  • Ottawa
  • Ontario

Kanada’da Dil Okulları için En Çok Tercih Edilen Dil Okulları

  • EC
  • ELS
  • EMBASSY CES
  • ILAC