İtalya Dil Okulları

İtalya Dil Okulları

İtalya’da eğitim almak isteyen Türk adaylar öğrenci vizesine tabii olup bu vize  ile haftada 20 saate kadar çalışma hakkına sahiptir. Bu da hem çalışıp harçlığını çıkarmak isteyen hem de İtalyanca öğrenip İtalya’yı keşfetmek isteyen bireyler için tercih sebebidir. İtalya’da üniversite, yüksek lisans okumak kişiler de öncesinde İtalyanca eğitimi alıp kendilerini geliştirmek için kısa veya uzun dönem planlar yapar. Bunun en büyük sebepleri İtalya’da üniversite ücretlerinin bazı Avrupa ülkelerine nazaran daha uygun olması ve yıllık yaşam giderinin öğrenci bütçesine uygun olmasıdır.Ülkemize yakın konumda olması,yerel saat olarak sadece 1 saat geride olması, iklim şartlarının ülkemiz ile benzerlik göstermesi etkenlerden birkaçıdır.

Ulaşım olarak tren ağı oldukça gelişmiştir, öyle ki otobüslerin gitmediği bölgelere bile tren ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğitim alırken bir yandan da İtalya’nın farklı şehirlerini keşfetmek isteyen bireyler haftasonları tren yolculuğu ile şehirleri gezip İtalyan kültürünü öğrenme imkanına sahiptirler. Dil öğrenme sürecinin kültürü öğrenerek desteklenmesi her dilde muhakkak ki büyük bir avantajdır.

 İster sıfırdan İtalyanca öğrenmek için gidip ilk seviyelerden başlayın, ister varolan İtalyanca bilginizi genişletmek için gitmeyi tercih edin danışmanlarımızın sunmuş olduğu programlar arasından hedeflerinize uygun yoğunlukta bir program seçmek sizin elinizdedir.Şehir merkezinde turistik aktivitelere yakın, birebir ders alma imkanı olan,yemek kursu gibi çeşitli programları bulunan ve  interaktif eğitim yöntemini benimseyen İtalya dil okullarında hem tatil yapıp hem de pratik yapabilirsiniz !

İtalya’da dil eğitimi alabileceğiniz şehirler

  • Calabria
  • Floransa
  • Roma

İtalya’da dil eğitimi alabileceğiniz kurumlar

  • Sprachcaffe
  • Eurocenters