Cape Town Dil Okulları

Cape Town Dil Okulları

Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyetinde en güneyde, Atlantik ve Hint okyanuslarına kıyısı olan çok güzel bir şehirdir. Afrika da olması Cape Town dil okullarına gidecekleri korkutabiliyor, fakat Cape Town doğayla iç içe oldukça modern bir şehirdir.  Afrika kıtasında en iyi ekonomiye sahip ülke, aynı zamanda dünyanın ekonomi açısından 28. şehridir. Cape Town oldukça fazla turist alan bir şehirdir. Özellikle 2010 dünya olimpiyatlarından sonra popülaritesini daha çok artırmıştır.

Cape Town’da dil okuluna gitmek isteyenler için şehir yardımsever ve misafir seven bir şehirdir. Cape Town dil okullarına gidenler, Cape Town’da birçok etnik kültür içerdiğinden, dünyanın hiçbir yerinde kazanamayacakları deneyimlerle dönerler. Cape Town dil okullarının neredeyse hepsi İngiltere tarafından desteklenmektedir. Bu nedenle eğitim konusunda oldukça kalitelilerdir.

Cape Town dil okullarına gitmek isterseniz, İngilizce Cape Town’da yaygın kullanılan bir dil olduğu için günlük hayatta da pratik yapma şansıda elde edebilirsiniz. Ayrıca eğitiminiz ve ihtiyaçlarınız için oldukça ekonomik bir ülkedir. Son yıllarda dil okulu için oldukça popüler bir hale gelmiştir.

Cape Town dil okullarının seçmeniz için bir diğer neden; Güney Afrika vizesinin en kolay alınan vizelerden bir tanesi olmasıdır. Güney Afrika öğrenci vizesi iki farklı türde alınabilir. Birincisi, 3 aydan daha kısa süre olan kurslar içindir. Bir diğeri de, 3 aydan daha uzun kurslar için verilen vizedir. Eğer 3 aydan uzun sürecek bir kursa kaydolursanız, Güney Afrika Konsolosluğuna güvence bedeli yatırmanız gerekmektedir. Eğitiminizi tamamladıktan sonra, bu güvence bedeli size geri iade edilmektedir. Daha ayrıntılı bilgi için ve evrak toplama ve teslim etme gibi işlemlerin tarafımızdan halledilebilmesi için, Kadıköy’de bulunan şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Güney Afrika Cumhuriyetinin eğitim sistemi 3 aşamalıdır. İlk öğretim ve lise eğitimi 13 yıl sürmektedir. Akademik eğitim almak isteyenler için üniversiteler, teknoloji üzerine eğitim almak isteyenler için Politeknik denilen okullar bulunmaktadır. Güney Afrika Cumhuriyetinin 11 resmi dili olmasına rağmen en çok konuşulan, yaygın olan dil İngilizce olduğu için, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için son yıllarda çok rağbet görmektedir. Güney Afrika Cumhuriyetinde 13 ana üniversite bulunmaktadır ve bunların en eskisi University of Cape Town 1829 yılında eğitimim vermeye başlamıştır.

Cape Town, hem maddi olarak rahat edebileceğiniz, hem eğitim sistemine güvenebileceğiniz, hem İngilizce çok yaygın bir şekilde kullanıldığı için pratik yapma şansınızın bulunduğu, hem de doğal güzellikleri karşısında hayran kalacağınız bir şehirdir.

Cape Town’da dil eğitimi alabileceğiniz okullar

  • Cape Town EC Dil Okulu
  • Cape Town Good Hope Studies Dil Okulu
  • Cape Town LAL Dil Okulu Cape Town IH Dil Okulu
  • Cape Town Eurocentres Dil Okulu