San Francisco’da Dil Eğitimi

San Francisco’da Dil Eğitimi

California eyaletinin en çok öğrenci çeken şehirlerinden biri de San Francisco’dur. Eyaletin, Los Angeles’tan sonra en kalabalık ikinci şehridir. Birçok dizinin ve filmin çekilmesine ev sahipliği yapmıştır. Los Angeles’a arabayla 6 saat mesafededir.

Şehrin en önemli ve bilinen cazibe merkezlerinden biri Golden Gate Bridge’dir. Bunun yanı sıra eskiden çok ünlü bir hapishane olan Alcatraz Adası, günümüzde müze olarak kullanılmakta ve San Francisco’da bulunmaktadır. Teknolojinin kalbi diyebileceğimiz Silikon Vadisi yine San Francisco’da yer almaktadır. Birçok eğlence merkezi, kafe ve bara da ev sahipliği yapar. Kendine özgü nostaljik tramvayları ve yokuşlu sokaklarıyla San Francisco, Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için güzel bir alternatif olacaktır.

San Francisco, dil eğitimi almak isteyen öğrencilere, kozmopolit yapısıyla birçok farklı milletten ve kültürden insanla tanışmaya olanak sağlar. Bunun yanı sıra ABD’nin en eski ve en köklü üniversitelerinden olan Stanford University San Francisco’da yer almaktadır. Böylelikle öğrenciler, hem yerli hem yabancı birçok öğrencinin bulunduğu bir ortamda, öğrenci merkezli bir şehirde dil öğrenme imkanı bulacaklardır.

San Francisco dahilinde konaklamalar aylık 1100-1200$ civarı değişmektedir. Bunun haricinde yaşam masrafları için de en az 500-600$ ayrılmalıdır. Ulaşım ağı oldukça gelişmiştir ve öğrenciler bu konuda herhangi bir sorun yaşamamaktadırlar.

San Francisco’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca resmi çalışma izniniz bulunmamaktadır.

Amerika’da eğitim hayallerinizi gerçekleştirirken tamamen öğrenciye yönelik bir şehirde sosyalleşebilir ve büyüleyici bir atmosferde bu tecrübeyi elde etme şansına sahip olabilirsiniz.