New York’ta Dil Eğitimi

New York’ta Dil Eğitimi

New York Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehridir ve New York eyaleti sınırları içinde bulunur. Boston şehrine 3 buçuk saat uzaklıktadır.

Amerika dendiğinde şüphesiz akla ilk gelen yerlerden biri New York’tur. Görkemli binaları, ışıltılı caddeleriyle ülkenin en çok turist çeken şehirlerindendir. Moda, reklam ve teknoloji endüstrisini alinde tutan, hayatın gün boyunca bitmediği ve bu yüzden de ‘’uyumayan şehir’’ olarak anılan ABD’nin en önemli cazibe merkezlerinden biridir.

Şehrin ortasında adeta bir nefes alma merkezi olarak Central Park, sizi New York kıyısında karşılayan Statue of Liberty, şehrin en dinamik merkezi Times Square, müzikalleriyle ünlü Broadway, şehrin en eski köprüsü Brooklyn Bridge gezilip görülmesi gereken yerler arasındadır.

Oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan New York’ta dil eğitimi alırken, Amerikan yaşam tarzını tecrübe edip birçok farklı kültürle de tanışmış olacaksınız.

Londra metrosundan sonra dünyanın en eski metrosu diyebileceğimiz New York metrosu şehrin başlıca ulaşım ağını oluşturur. Özel araç kullanımı trafiği daha da sıkıştırmamak adına pek tercih edilmez. Konaklamalar aylık, 1400-1500 $ arası değişebilmektedir. Yaşam masrafları için de 700-800 $ arası öngörebiliriz.

Dil eğitimi aldığınız süre boyunca resmi olarak çalışma izniniz bulunmamaktadır.

Amerika hayallerinizi, New York gibi dünyanın en büyük metropollerinden birinde, dil eğitimi alarak gerçekleştirebilir ve Amerikan kültürünü tecrübe edebilirsiniz.