Los Angeles’ta Dil Eğitimi

Los Angeles’ta Dil Eğitimi

Los Angeles, 5 milyona yaklaşan nüfusuyla New York’tan sonra ABD’nin ikinci kalabalık, California eyaletinin ise en kalabalık şehridir. San Francisco’ya arabayla 6 saat ve Las Vegas’a  4 saat uzaklıktadır.

Amerika’da dil eğitimi isteyen öğrenciler için Los Angeles birçok açıdan güzel bir seçim olacaktır. Şehirde birçok farklı lokasyonda dil okulları bulunmaktadır. Yurt dışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler birçok cazibe merkeziyle ünlü Los Angeles’ı tercih edebilirler.

Dil Eğitimi alacağınız okulun kalitesi kadar, bulunduğunuz merkezin de önemi büyüktür. Bu açıdan bakıldığında örneğin; dünya film endüstrisini yöneten Hollywood Los Angeles’ta bulunmaktadır. Bunun yanında filmlerin gerçek setlerini görebileceğiniz Universal Studios ve Disneyland gibi eğlence merkezleri de görülmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca Hollywood Sign, Los Angeles’ı kuş bakışı izleyebileceğiniz Griffith Observatory, süreli ve süresiz birçok sanat eserini görebileceğiniz LACMA (Los Angeles Sanat Müzesi), Santa Monica Beach, Venus Beach, alışveriş merkezlerinden Beverly Hills ve 3rd Street Promenade gibi görülmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır.  Sıcak havası ve okyanus kıyısındaki rahat yaşam tarzıyla Los Angeles, yurt dışında dil eğitimi almak isteyen birçok öğrenciye hitap etmektedir.

Oldukça kozmopolit bir yapıya sahip olan Los Angeles, birçok farklı milletten insana ev sahipliği yapar. Böylelikle dil eğitimine devam edilirken birçok farklı kültürü tecrübe etme şansı da elde edilir.

Los Angeles çok geniş bir alana yayılmış bir şehir olduğundan yürüyerek bir yerden bir yere gitmek pek mümkün olmayacaktır. Bu neden özellikle uzun dönem kalacak öğrenciler için araba satın almak oldukça akıllıca bir çözümdür. Hem araç fiyatları hem de yakıt fiyatları inanılmaz uygundur. Orada yaşayan halk olabildiğince kendi aracını kullanmakta, toplu taşımayı tercih etmemektedir. Diğer yandan toplu taşıma da oldukça düzenlidir ve öğrenciler bu konuda hiçbir sıkıntı çekmezler. Gerek raylı sistem, gerekse ekspres ve yerel otobüs hatlarıyla rahat bir ulaşım sunar.

Konaklama fiyatları aylık 1000$-1200$ arası değişmektedir. Öğrenciler başka bir öğrenciyle evleri paylaştıklarında bu miktar çok daha uygun olabilmektedir. Yaşam maliyeti de aylık 500$-600$ arası değişebilmektedir.

 Los Angeles’ta dil eğitimi süresince resmi olarak çalışma izni bulunmamaktadır.

Dolu dolu bir Amerika rüyası yaşamak adına, Los Angeles kesinlikle çok güzel bir seçenek olacaktır.