Chicago’da Dil Eğitimi

Chicago’da Dil Eğitimi

Chicago, Los Angeles ve New York’tan sonra Amerika Birleşik Devletleri’nin üçüncü, bağlı olduğu eyalet olan Illinois’in ise en büyük şehridir. Nüfusu yaklaşık 3 milyondur. Michigan Gölü’nün güneybatısında yer alır. Yazlar sıcak ve nemli, kış mevsimi oldukça sert geçer.

Orta Batı’nın en kozmopolit şehirlerinden olan Chicago’da dil eğitimi alırken farklı birçok kültürü tecrübe edebilir ve böylelikle eğitiminizi çok daha eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Chicago Blues tarzı müziğin evi olarak anılır ve şehrin farklı yerlerinde birçok Blues çalan sokak şarkıcısına ve bara ev sahipliği yapar. Sanatın her türlüsünü görebileceğiniz şehirde açık hava operası bile bulunmaktadır. Sayısız tiyatro, müzikal ve festivale de yıl boyunca katılabilirsiniz. Chicago bünyesinde mutlaka görülmesi gereken yerler şu şekilde listelenebilir; Magnificient Mile, Navy Pier, John Hancock Tower, Art Institute of Chicago, Millennium Park, Chicago Water Tower.

Gelişmiş ulaşım ağı sayesinde bir yerden bir yere gitmek sorun teşkil etmez. Gerek metro gerekse otobüs hatlarıyla her türlü noktaya kolayca ulaşabilirsiniz. Konaklamalar 1100-1200 $ civarındadır. Yaşam masrafları için de yaklaşık 500-600 $lık bir rakam öngörebiliriz.

Chicago’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca resmi olarak çalışma izniniz bulunmamaktadır.

Dil eğitimini Chicago’da tamamen kültür ve sanat dolu bir şehirde alarak, Amerika’da geçireceğiniz zamanı çok daha eğlenceli kılabilirsiniz.