Boston’da Dil Eğitimi

Boston’da Dil Eğitimi

Amerika’nın tartışmasız en çok öğrenci alan şehridir. Bu durumun en önemli sebebi ise Boston’da bulunan Harvard Üniversitesi ve MIT’dir. Bütün bunlara bakıldığında Boston için ABD’nin akademik başkenti diyebiliriz.

Ülkenin doğu kanadında, New York’a 3 buçuk saat mesafede yer alan Boston’da yazlar genellikle çok sıcak ve nemli kışlar ise oldukça sert ve kar yağışlı geçer.

Ulaşım ağı oldukça gelişmiştir. Metro, otobüs ve vapurlar için tek bir kart kullanırsınız. Böylelikle tek bir kartla bütün ulaşım imkanlarından yararlanabilirsiniz. Konaklamalar aylık 1100-1200 $ arasında değişebilmektedir. Bunun dışında yaşam masrafları olarak da 500-600 $’lık bir rakam öngörülebilir.

Boston’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca resmi olarak çalışma izniniz bulunmamaktadır.

New York’a otobüsle 5 saatlik mesafede yer alan Boston’da gezilip görülecek birçok lokasyon bulunmaktadır. Boston Harbour Adaları, Freedom Trail, USS Constitution Museum, Long Wharf, Boston Opera House, King’s Chapel bunlardan bazılarıdır. Ek olarak Harvard Üniversitesi kampüsünü de kampüs içi turlarla gezebilirsiniz.

Boston’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca, hem Amerikalı hem de uluslararası öğrencilerle bir arada sosyalleşebilir hem de pratiğinizi ilerletebilirsiniz. Ayrıca dil eğitiminizden sonra üniversite, yüksek lisans veya sertifika gibi programlar düşünürseniz de Boston sizin için biçilmiş kaftan olacaktır.