İngiltere’de Yüksek Lisans

İngiltere’de Yüksek Lisans

Günümüzde lisans eğitimini başarıyla tamamlayan birçok öğrenci yurtdışında özellikle de İngiltere’de yüksek lisans okumak istemektedir.Uygun şartlar sağlandığında hyal olmaktan çıkıp gerçeğe dönüşen bu amaç için bireyde dikkat edilen en önemli hususları lisans mezunişyet ortalaması, İngilizce seviyesi, istenilen program ve bütçedir.Her biri göz önünde bulundurarak yüzlerce üniversite arasında sizin istek ve şartlarınıza en uygunu seçilir. Diğer ülkelere nazara Master programlarında İngiltere revaçtadır, bunun sebebi ise İngiltere’de master programlarının daha kısa sürmesidir.Öyle ki 1 yıl süren programlar mevcuttur. Sürenin az olması geleceğine yatırım yapmak isteyen ama fazla bütçe ayırmak istemeyen adaylar için başlıca tercih sebebidir.Türkiye’de bir vakıf üniversitesinde eğitim almakla İngiltere’de yüksek lisans eğitimi almak maliyet olarak birbirine eşdeğerdir. İngiltere’de alınacak yükske lisans eğitiminin kişisel ve profesyonel gelişiminize sağlayacağı katkılar yadsınmaz ölçüde büyüktür.

Bu hayalinden İngilizceniz yeterli değil diye vazgeçmeniz veya çekinmeniz hata olur. Tıpkı üniversiteye kabul aşamasında şartlı kabul alındığında lisans öncesi belirli bir dil eğitimi almak ya da university pathway programına katılmak gerektiği gibi, master isteyen adaylar da şartlı kabul alarak önce pre-master,pre-mba programlarını başarıyla tamamlayıp daha sonra asıl yüksek lisans eğitimine geçiş yapabilirler. Her üniversitenin ve programın kendine has kabul şartları, İngilizce yeterlilik sınavlarından istediği belirli skorlar bulunmaktadır.Sizin şartlarınıza en uygunu istekleriniz de göz önünde bulundurularak danışmanımız tarafından size öneri olarak sunulacaktır.

Sterlin kurlarından dolayı eğitim sırasında yapılacak günlük giderlerden endişelenen bireyler şehir merkezi gibi yerlere nazaran daha öğrenci şehri gibi sakin bölgeleri tercih ederek bu giderleri neredeyse yarı yarıya azaltabailmektedirler. Aynı şekilde konaklama bedelleri de şehir merkezine nazaran çok daha düşük olacaktır. Konaklama olarak çoğu öğrencimiz birkaç aylık konaklamasını buradan yurt olarak ayarlamamızı istemektedir, ortama alışıldıkça ve arkadaşlar edinildikçe daha uygun fiyatlı konaklamalar bulabilmektedirler.

Üniversite eğitiminizi başarılı bir şekilde İngiltere’de yüksek lisans yaparak pekiştirmek istiyorsanız veya iş hayatınızın gidişatına, CV’nize kaliteli bir yön vermek istiyorsanız bu akademik yolculuğunuzun önceki ve sonraki her aşamasında danışmanlarımız size memnuniyetle destek olacaktır.